zaloguj się   |    mapa strony   |
" />

Artykuły


2016-06-11 Eksploracja z przestworzy

 

          Od początku czerwca 2016 roku, członkowie KPE Eksplorer i osoby polecone, dzieki sympatii przedsiębiorstwa lotniczego Bartolini Air i staraniom Resty'ego, mogą w atrakcyjnej cenie przelecieć się samolotem nad Łodzią. Zawszeć to inaczej niż rowerem czy samochodem, a i widać więcej nieco. Informując Was o tej imprezie nie widzę powodu, aby nie mówić, jak jest. Gdyby było cienko, to relacja byłaby sucha (dobra, Witku, coś tam skrobnę, jakieś bla bla pierdu pierdu, bo trzeba) albo w ogóle nie byłoby tematu (kicha była, daj mi chłopie spokój, zapomnijmy). Ale było naprawdę fajnie, więc uważam, że mogę sobie trochę piać z zachwytu. Rozmawiałem z osobami, które dziś sobie polatały, każda była zadowolona, każda podkreślała wspaniałe wrażenia. A oczka były u nich rozesmiane i duże! Zresztą, mam w domu dwie panie które też dziś leciały i upierają się, że było naprawdę fajnie. Cieszy mnie, gdy one się cieszą. Wówczas nie żal pieniążków.

          Każdy lot trwał około 15 minut. Mało to i dużo. Mogłoby być dłużej, ale czy wówczas emocje nie zdążyłyby opaść już w trakcie lotu? Temat lotniczy został obmacany przez nas, laików, i jeśli ktoś odkrył w sobie pasję, poczuł miłość do lotnictwa, żyć nie może bez huku silnika stłumionego tymi wspaniałymi słuchawkami lotniczymi (bodajże za 8.5 stówy, w gablocie lotniska), to może pasję pielęgnować niekoniecznie za pomocą lotów widokowych. Dla większości z nas tyle wystarcza, choć może za parę lat co poniektórzy skuszą się na odnowienie pamięci i może wówczas znów dosięgnie ich ta miła adrenalina godna władców przestworzy, że tak tandetnie się wyrażę, malując słowami jelenia na rykowisku.

          Pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia po stronie KPE Eksplorer ("wszyscy" to w tym wypadku Resty. Resty - dziękuję WAM ;-), dziękuję też Bartolini Air (w szczególności Panu Pilotowi, że był miły, na dodatek tak cierpliwy, że nie wysadził nikogo po drodze z samolotu) jak również dziekuję też koleżankom i kolegom, dzieki którym zarówno same loty, jak i przedlocie oraz zalocie lotów ((c) OldFresz '2016) przypominały swą zwyczajową biesiadną atmosferą wspólne, wyjazdowe imprezy.

 

Fresz, przechrzczony ostatnio z racji stażu na OldFresz.

 

 

 

Komplet zdjęć będzię dostepny po zakończeniu akcji, pod adresem:

 

http://chomikuj.pl/KlubEksplorer/Galeria/2016/2016.06.07-++++.Eksploracja+*c5*81odzi+z+powietrza+z+Klubem+Eksplorer

 

...tu kilka wybranych:           

                                                

towarzystwo

Fajnie się siedziało, ale czas lecieć (jakkolwiek dosłownie brać to należy)
 

 

samolocik

SP-TTN.  Nowy, bezpieczny.

 

 

kabina

Tango, potem Sierra i Papa Lulu

 

 

z_kabiny

Komentarz zbędny

 

zony_marynarzy

Jak to rzekł Radek Herman: "- Stoimy, jak żony marynarzy"

 

taras

Każdy ma taki taras widokowy, na jaki zasłużył.

 

 

ladowanie_kabina

Zdecydowanie kojarzy mi się z Solo Flight (młodzież nie pamięta)...

 

 

ladowanie

Drugi lot na ukończeniu

 

 

towarzycho

Wszyscy się cieszą, że wylądowali laugh

 

 

witek_i_pilot

Pilot wycieczki i Pilot samolotu