zaloguj się   |    mapa strony   |
" />

2018-05-02 Święto Flagi na terenie WCKM (już po!)

03.05.2018

2 maja - Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej!


        W tym dniu nasz klub wziął udział w pikniku patriotyczno wojskowym zorganizowanym na terenie Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi. Był to też dzień otwarty w tej jednostce.

 

piach


        Z naszej strony poprowadziliśmy dla najmłodszych tradycyjną piaskownicę eksploracyjną, gdzie dzieciaki mogły poszukać sobie wykrywaczami metalu ukrytych przez nas przedmiotów, a ten, kto był zainteresowany naszą działalnością, mógł uzyskać informacje co, jak i gdzie robimy oraz jak można do nas dołączyć.


        Z miejscem gdzie odbył się piknik łączy nas jeszcze jedna sprawa, czyli realizowany wspólnie z grupą Łódzki Wehikuł Czasu a pod patronatem Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, projekt " Ściana straceń".

 

gablota


        O samym projekcie i o tym co udało się nam wspólnie ustalić, opowiadał zainteresowanym trzykrotnie Jacek Wystop, zaczynając opowieść przy gablotce z pozyskanymi zabytkami, którą przygotowaliśmy na naszym stanowisku i kontynuując przy miejscu, gdzie Niemcy wykonywali egzekucje. Można było nawet osobiście zobaczyć ślady po kulach, które zachowały się do dziś, choć minęło ponad sto lat. Poza tym do obejrzenia był sprzęt wojskowy, sprzęt straży pożarnej, granicznej, miejskiej oraz policyjny. Były pokazy ratownictwa na polu walki i prezentacje grup rekonstrukcji historycznej.

 

karetka

 

parada

 

robot

 


        Piknik zakończył się mocno spóźnionym koncertem zespołu Lombard.

 

scena


Autorstwo  zdjęć: Jacek WystopWiktor Stusio, Andrzej Mieszek oraz Ryszard Kobza.

Dziękujemy za zgodę na udostępnienie.

   Resty

 

« inne aktualności